Projekty

Działalność naukowa

Noc Naukowców 2014

Opublikowano: 17 grudzień 2014

26 września Politechnika Poznańska po raz kolejny uczestniczyła w Nocy Naukowców. Wydarzenie to cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony młodzieży, dzieci oraz ich rodziców. Tegoroczna akcja była wyjątkowa ze względu na debiut naszego koła naukowego. Pomimo licznych obaw i braku doświadczenia jesteśmy zadowoleni z przygotowanych „atrakcji”. Zorganizowane przez nas stanowisko nosiło nazwę „Sprawdź siłę swojego wykopu – czy jesteś jak Ronaldo czy jak Adam Małysz?” Nie ograniczało się ono jednak tylko do kopania piłki oraz skakania ze skoczni . Stworzyliśmy też dwa dodatkowe stoiska.

nn20142

Początek przygody z naszym stanowiskiem rozpoczynał się od rejestracji podczas której uczestnicy otrzymywali naklejki. Następnie po przekroczeniu drzwi rozpoczynał się świat koła „BTS Da Vinci”. Przybyli mogli sprawdzić czy swymi umiejętnościami dorównują Adamowi Małyszowi poprzez sprawdzenie długości skoku ze skoczni narciarskiej. Ponadto dostępne były dwie platformy na których ważną rolę odgrywała odpowiednia stabilizacja ciała. Jednak największym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko, na którym za pomocą przyczepionych do ciała markerów mierzyło się siłę wykopu piłki do bramki. Miejsce to oblegali szczególnie chłopcy, którzy pragnęli sprawdzić, czy swymi umiejętnościami dorównują mistrzom takim jak: Ronaldo czy Messi.

Na pamiątkę udziału w poszczególnych konkurencjach uczestnicy otrzymywali pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek. Dla najlepszych, ze szczególnymi osiągnięciami, przewidzieliśmy dodatkowe nagrody w postaci: książek, świecących bransoletek, które rozeszły się w zawrotnym tempie, odblasków i koszulek z logo Nocy Naukowców.

Swoją pracę zakończyliśmy około godziny 23. Pomimo zmęczenia, na naszych twarzach panowały uśmiechy wynikające z zadowolenia i wspominania najzabawniejszych wątków.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

GALERIA – Noc Naukowców 2014