Projekty

Działalność naukowa

Noc Naukowców 2015

Opublikowano: 22 październik 2015

W ostatni piątek września na wielu uczelniach w Polsce odbywała się Noc Naukowców. Podobnie jak w zeszłym roku, również teraz nasze koło naukowe wzięło aktywny udział w tym wydarzeniu. Głównie odwiedzały nas dzieci od kilku do kilkunastu lat, często pod opieką dorosłych, którzy też niejednokrotnie dali się wciągnąć w zabawę i sprawdzali swoje umiejętności w różnych konkurencjach.

Nasze stoisko obejmowało w sumie aż cztery zadania. Na dwóch z nich uczestnicy mogli sprawdzić umiejętność balansowania, oraz utrzymania równowagi ciała w formie dwóch gier realizowanych na platformach stabilometrycznych. Na kolejnym rozemocjonowani fani Adama Małysza (choć nie tylko) sprawdzali, jak daleko potrafią skoczyć ze skoczni narciarskiej. Jednak najwięcej osób gromadziło się zawsze przed drzwiami laboratorium, gdzie można było zmierzyć prędkość swojego wykopu. Stanowisko to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem nie tylko chłopców, ale również dziewcząt, które nierzadko biły rekordy. W konkurencjach swe siły sprawdzali również rodzice, opiekunowie oraz nauczyciele, którzy przyjechali wraz ze swoimi podopiecznymi. Każdy z uczestników na poszczególnych stanowiskach zbierał punkty, na których podstawie otrzymywał dyplom za swoje osiągnięcia oraz słodki upominek. Nie obyło się też nagród, które każdy z uczestników miał szansę wylosować. Wszyscy opuszczali nasze stoisko z uśmiechami na twarzy, dumni ze swoich osiągnięć.

Sportowe zmagania pod okiem BTS “Da Vinci” zakończyły się w późnych godzinach wieczornych. Jako organizatorzy z satysfakcją możemy stwierdzić, że już drugi raz podołaliśmy zadaniu i organizowane przez nas stanowisko okazało się wielkim sukcesem (co możemy stwierdzić po liczbie osób, która nas odwiedziła). Dlatego też z niecierpliwością czekamy na przyszłą edycję i wszystkich tych, którzy nie mieli okazji bawić się z nami podczas tegorocznej Nocy Naukowców, serdecznie zapraszamy w przyszłym roku.

Do zobaczenia!

GALERIA – Noc Naukowców 2015