Wizyta uczniów z V LO

W poniedziałek 20.04.2015r. mieliśmy okazję gościć w Laboratorium Biomechaniki klasę politechniczną V Liceum Ogólnokształcącego im. K.Potockiej w Poznaniu. W ramach przygotowanych przez nas atrakcji podzieleni na dwie grupy uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na skoczni narciarskiej oraz zmierzenia prędkości swojego wykopu, a to wszystko za pomocą systemu do analizy ruchu BTS Smart.

     Moduły obliczeniowe, zrealizowane za pomocą specjalistycznego oprogramowania, przygotowane przez członków naszego koła pozwoliły na obliczenie długości skoku narciarskiego wyliczanego na podstawie wysokości skoku oraz siły wybicia. Natomiast rejestracja ruchu 3 punktów umieszczonych na stopie umożliwiła obliczenie prędkości stopy podczas wykopu piłki do bramki.

     Równocześnie w sali obok odbywał się niezwykle ciekawy wykład prowadzony przez naszego kolegę Damiana Żabińskiego. Dotyczył on możliwości prezentowanego sprzętu oraz jego wykorzystania w wielu różnych dziedzinach takich jak mechanika sportu czy technika „Motion Capture” stosowana przy produkcji filmów z animacją komputerową.

     Mamy nadzieję, że biorąc udział w tej akcji, zachęciliśmy uczniów V LO do studiowania na Wydziale Budowy Maszyn i Zarządzania!